Pompki napowietrzające do akwarium

Każde akwarium wymaga odpowiedniego poziomu tlenu w wodzie, aby ryby mogły funkcjonować w zdrowiu i dobrej kondycji. Pompki napowietrzające to idealne rozwiązanie do tych zbiorników, w których natlenienie wody jest zbyt niskie i nie może być w naturalny sposób podniesione. Jeżeli więc akwarium nie jest gęsto obsadzone naturalnymi roślinami, a dodatkowo wyposażone w deszczownię, pompka napowietrzająca jest najskuteczniejszą i niezawodną metodą poprawy stanu wody.

W naturalnych warunkach ruch powietrza oraz zwierząt lądowych i ptaków porusza taflą wody, co zwiększa ilość tlenu w zbiorniku. W większości akwariów te czynniki zastępowane są przez urządzenia do napowietrzania wody. W ofercie dostępne są produkty o wydajności dostosowanej nawet do akwariów o znaczących rozmiarach.

Każda pompka napowietrzająca została wyposażona w jeden albo dwa wyloty powietrza. To sprawia, że może służyć również do zasilania niektórych modeli filtrów. Specjalne systemy zabezpieczeń chronią urządzenie przed awarią czy nabieraniem wody zamiast jej wypompowania.

Średnia ocena: 4.8
Na podstawie: 170 ocen
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl