Kuwety dla kota

Dla kota niewychodzącego albo choć częściowo mieszkającego w domu kuweta jest niezbędna. Stanowi ona miejsce do załatwiania potrzeb i najlepiej, gdy zapewnia przy okazji warunki zbliżone do naturalnych. Z tego powodu powinna mieć odpowiednio duże rozmiary. Warto ustawić ją w dyskretnym miejscu, w którym nie będzie przeszkadzała domownikom, a zarazem zapewni zwierzęciu spokój i ciszę. Jeżeli w domu mieszka więcej kotów, dobrze jest przygotować przynajmniej dwie kuwety.

Dostępne w ofercie modele mają zróżnicowane rozmiary i budowę. Można wyposażyć je w specjalne ramki, które zapobiegają wysypywaniu żwirku poza ścianki podczas zakopywania odchodów przez zwierzęta. Standardowa, otwarta kocia toaleta odpowiada większości przedstawicieli tego gatunku. Niektóre zwierzęta będą preferowały jednak kryte, bardziej zabudowane wersje, które gwarantują większą dyskrecję.

Bardzo ważne jest regularne czyszczenie kuwety dla kota z użyciem odpowiednich środków. Do tego celu warto wykorzystać preparaty odkażające, które usuną nie tylko nieprzyjemny zapach, ale też chorobotwórcze drobnoustroje. Żwirek można uzupełnić proszkiem niwelującym nieprzyjemne wonie, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niekastrowanych kocurów.

Średnia ocena: 4.8
Na podstawie: 215 ocen
FERPLAST KUWETA KRYTA PRIMA FERPLAST KUWETA KRYTA PRIMA
Producent: Ferplast
Cena: 82,50 zł
szt.
zobacz więcej
HAGEN CAT IT KUWETA KRYTA JUMBO SZARA 57x46x43cm HAGEN CAT IT KUWETA KRYTA JUMBO SZARA 57x46x43cm
Producent: Hagen
Cena: 169,99 zł
zobacz więcej
ZOLUX KUWETA I BEZ RAMKI 40x30x10 SZARA ZOLUX KUWETA I BEZ RAMKI 40x30x10 SZARA
Producent: Zolux
Cena: 16,50 zł
zobacz więcej
ZOLUX KUWETA II BEZ RAMKI 50x35x12 NIEBIESKA ZOLUX KUWETA II BEZ RAMKI 50x35x12 NIEBIESKA
Producent: Zolux
Cena: 23,20 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl